Technologia
Jakość usług

TECHNOLOGIA

 

Proces prania

Brudna odzież trafia do pralni w workach, jest rozpakowywana i sczytywana. Następnie zostaje poddana kontroli, podczas której usuwa się ciała obce. Kolejny krok to jej sortowanie, potem zostaje oddana do prania. Pranie odbywa się w pralnio-wirówkach, gdzie odzież poddana jest skutecznemu działaniu mechanicznemu, które usuwa brud. W razie konieczności podczas tego etapu przeprowadzana jest również dezynfekcja. Proces prania polega na odpowiednim doborze programu prania, w zależności od rodzaju odzieży i stopnia jej zabrudzenia. Dozowanie środków piorących i pomocniczych odbywa się automatycznie. Po wstępnej ocenie jakości, wyprana i odwirowana odzież zostaje umieszczona w suszarkach bębnowych, gdzie się ją podsusza lub całkowicie suszy.

 

Proces wykańczania - prasowanie

Po wysuszeniu każda sztuka odzieży przechodzi przez stanowisko kontrolne. Tam podejmowana jest decyzja o jakości danej sztuki odzieży i czy wymaga ona naprawy. Wykończona (wyprasowana) odzież, która przeszła proces kontroli jakości jest sczytywana, segregowana, pakowana  i przygotowywana do ekspedycji. Sortowanie następuje automatycznie. Odzież jest składana i pakowana zgodnie z życzeniem klienta w worki lub w folię, zgrzewaną w zależności od ilości pakowanych sztuk. Na prośbę klienta możliwy jest również dowóz spakowanej odzieży w pozycji wiszącej.

 

Transport odzieży

Transport wewnętrzny i zewnętrzny:

Transport wewnętrzny to transport wewnątrz pralni, odbywający się za pomocą  wózków obsługujących oddzielnie stronę brudną i stronę czystą. Transport zewnętrzny obsługuje zleceniodawca lub zleceniobiorca w zależności od ustaleń z klientem. Park samochodowy, który posiadamy jest dostosowany do przewozu odzieży brudnej i czystej. Samochody są regularnie myte i dezynfekowane, okresowo pobierane są wymazy i kontrolowana czystość mikrobiologiczna w niezależnym laboratorium.

 

Jakość  usług

Woda technologiczna wykorzystywana w procesie prania jest uzdatniana, jej twardości to maksymalnie 1 stopień niemiecki. Wykorzystujemy środki piorące i dezynfekujące firmy BURNUSHYCHEM. Ich dozowanie odbywa się automatycznie, bez ingerencji obsługi według parametrów wybranego programu piorącego. Zakres temperatury, moduły wodne i stężenie środków piorących dobierane są  w zależności od stopnia zabrudzenia oraz asortymentu odzieży.

NIE KUPUJ - WYNAJMUJ!

Sprawdź wymierne korzyści

działamy na terenie całej Polski
gwarantujemy regularne dostawy świeżej i czystej odzieży
dbamy o wizerunek Klientów i bezpieczeństwo środowiska
stałe, miesięczne koszty wynajmu odzieży roboczej